Dyplom lekarza weterynarii w 1982 roku we Wrocławiu na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej przy Akademii Rolniczej.
Od 1989 r. własna praktyka weterynaryjna dla małych zwierząt.
1997r. tytuł doktora nauk weterynaryjnych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu „Ekstensywność zarażenia kotów Toxoplazma gondii w Poznaniu i jego okolicy w aspekcie niebezpieczeństwa inwazji tego pierwotniaka dla człowieka”. Specjalizacje zawodowe:
- Choroby psów i kotów
- Chirurgia weterynaryjna
- Radiologia weterynaryjna.
Członek PSLWMZ, od 2000r. Członek European Society of Veterinary Ortpopaedics and Traumatology (ESVOT)). Współorganizacja konferencji i seminariów krajowych oraz międzynarodowych. Organizacja warsztatów ortopedycznych na miejscu w klinice weterynaryjnej w Poznaniu ioraz w innych miastach w Polsce.
Prezentacje wykładów i prowadzeniewarsztatów ortopedycznych w kraju i za granicą (Padwa, Lyon, Kowno, Lwów, Odessa, Saratov, Vinica,Varna, Ryga). Odbyte szkolenie z zakresu rehabilitacji psów i kotów na University of Tennessee w Knoxville - założenie oddziału rehabilitacji w swojej klinice weterynaryjnej w Poznaniu. Prowadzenie cyklicznych szkoleń z zakresu ortopedii dla uczestników kursów zoofizjoterapii.
Okresowe prowadzenie wykładów dla przewodników psów policyjnych w Głównym Ośrodku Kynologicznym Psów Policyjnych w Sułkowicach. Prowadzona w Poznaniu praktyka weterynaryjna jest zarejestrowana w kategorii Kliniki Weterynaryjnej, czynna 24 godz. Zatrudnia 18 lekarzy weterynarii, większość lekarzy weterynarii posiada specjalizacje zawodowe, łączna liczba osób zatrudnionych w klinice to 60 osób. Klinika wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt m. in. ultrasonografy, radiografię cyfrową, tomografię komputerową i inne. Szpital umożliwia prowadzenie hospitalizacji chorych przez 24 godz. 7 dni w tygodniu przez wysoko wykwalifikowany personel. W Klinice Weterynaryjnej od lat odbywają się praktyki weterynaryjne dla studentów kierunków weterynarii z całej Polski, staże specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów oraz chirurgii weterynaryjnej. Od 2017 roku zatrudniony jest na stanowisku Adiunkta w Centrum Weterynarii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Po wieloletniej praktyce w leczeniu małych zwierząt mam odczucie, że dalszy rozwój naszej Kliniki jest coraz trudniejszy. Przed przystąpieniem do Polskiego Programu Weterynaryjnego zapoznałem się z jego ideą i założeniami, które dobrze wpisują się do moich oczekiwań poprawy zarządzania firmą (Kliniką), podnoszenia standardów pracy lekarzy weterynarii oraz dobrej współpracy z innymi zakładami leczenia zwierząt (lekarzami weterynarii).